OBS: Døre kl 18 / show kl 19
For anden gang indtager SPOILR scenen på ALICE til en omgang demos, works in progress og uudgivet materiale. Denne gang slår de sig sammen med den herboende sanger og musiker Leonor Arnaut som medvært. Sammen med pixel.daddy guider hun publikum gennem en aften med 10+ artister, der deler det, de arbejder på lige nu.
Spænd sikkerhedsselen, læn dig tilbage, og nyd kaosset, når artister fra hele det musikalske spektrum mødes for at spille ufærdige tracks og afprøve nye idéer.
Om Leonor Arnaut
Den herboende portugisiske musiker og sanger Leonor Arnaut opererer i et dragende og kontrastfyldt lydunivers, hvor art pop møder eksperimenterende klangflader. Med en skarp og æterisk vokal bevæger hun sig mellem det drømmende og det direkte, det skrøbelige og det kraftfulde. Hendes musik forener akustiske og elektroniske elementer i levende, skiftende kompositioner. Med sine nyligt udgivne singler på CANTO Records og et debutalbum på vej markerer hun sig som en spændende ny stemme. Vi oplevede det selv da hun åbnede for Zé Ibarra på ALICE tidligere på året, og nu glæder vi os til at se hende udfolde sig i SPOILRs format.



